O klinice

Klinikę Weterynaryjną Brynów od podstaw stworzył lekarz weterynarii Krzysztof Czogała. Osobiście uczestniczył we wszystkich etapach jej powstania, a następnie rozbudowy – od fazy projektów architektonicznych i geodezyjnych, poprzez prace budowlane, na wykończeniu i wyposażeniu obiektu skończywszy. Budowę lecznicy rozpo...

więcej

Szybki kontakt

Pełen zakres usług diagnostycznych i leczniczych świadczymy
od pon-pt w godz. 8-20, w innych porach klinika pracuje
w trybie dyżurowym. Jak do nas dojechać?

(+48) 32 205 14 67

e-mail: poczta@lecznica-brynow.pl

Innowacyjne metody leczenia stawów

W naszej Klinice są dostępne dwa innowacyjne sposoby leczenia stawów – metoda z zastosowaniem autologicznej kondycjonowanej surowicy – IRAP®, oraz metoda z wykorzystaniem osocza bogatoplytkowego.

Metoda IRAP® oparta jest  na przeciwzapalnych substancjach produkowanych przez własną krew zwierzęcia.  Od pacjenta zakwalifikowanego do leczenia pobiera się krew do specjalnych probówek, następnie krew poddaje się inkubacji w trakcie, której produkowane są cytokiny, które korzystnie wpływają m.in. na procesy regeneracyjne. Po okresie inkubacji z krwi uzyskuje się surowicę, która jest podawana pacjentowi. Podanie pierwszej dawki może być przeprowadzone jeszcze w tym samym dniu.

Metoda ta  stanowi alternatywę dla jakże często szkodliwej terapii sterydowymi i niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi.

Nie obciąża organizmu, jest w pełni bezpieczna – kojąc ból i zapewniając komfort pacjentowi.

Metoda IRAP® stosowana jest m.in:

– przy chorobie zwyrodnieniowej stawów

– w leczeniu pooperacyjnym stawów

– przy ostrym zapaleniu stawów

– przy uszkodzeniu ścięgien

– przy radikulopatii (uszkodzeniu korzeni nerwowych)

Klinika otrzymała certyfikat wydany przez ORTHOGEN Veterinary GmbH z Dusseldorfu na zastosowanie metody IRAP ®w procesie leczenia.

 

Inną metodą medycyny regeneracyjnej jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego (PRP platelet rich plasma). Osocze to, uzyskiwane z krwi pobranej od pacjenta,  zawiera liczne czynniki wzrostu, które mogą stymulować procesy regeneracyjne stawów, ścięgien i ran.